Tools
Login

ERP - podnikový informační systém

Firemní agenda: sklad, finance, projekty, výroba, půjčovna, kontakty, ...

You are here: Home » FAQ
Středa, 28 Zář 2022

FAQ

Tisk

Co znamená ERP?

ERP je zkratka anglického Enterprise Resource Planning, neboli plánování podnikových zdojů. Jedná se o informační systém propojující vzájemně pokud možno všechny oblasti, úseky a oddělení firmy do jednoho centrálního místa s jednotným vzhledem, ovládáním a funkčností.

 

Co znamená informační systém?

Informační systém je spojení hardware, fyzických zařízení a software, programového a aplikačního vybavení. Jeho hlavním úkolem je zefektivnění řízení ve firmě díky přehlednosti procesů, dostupnost dokumentů, dat a databází informací.

 

Proč ERP systém/firemní agendu používat?

Používání ERP systému při jeho správném a důsledném zavedení Vám přinese větší přehled, efektivitu a pohodlí při správě firemní agendy, což ve výsledku šetří Vaše náklady.

 

Jaké má výhody ERPe?

Kompletní přehled výhod ERP systému ERPe od Agionetu naleznete zde.

 

Nejsme moc malí na zavedení takového systému?

Pokud se o řízení společnosti stará 2 a více osob a máte více než 1 oddělení, již jste potenciální kandidáti na úspěšné zavedení a fungování ERP sytému ve váš prospěch.

 

Kdo nebo co je Agionet?

Agionet, s. r. o. je multimediální společnost zabývající se profesionálně webdesignem, programováním, grafikou, on-line marketingem a multimediální produkcí. Náš tým je složený z profesionálů ve svých oborech a při zakázkách také leckdy spolupracujeme s umělci.

 

Co všechno musíme pro zavedení systému udělat?

Průvodce s tipy, jak se připravit, na co si dát pozor, čemu věnovat dostatečnou pozornost aj. jsme pro Vás připravili zde.

Jsou s užíváním systému spojena nějaká rizika?

Bohužel ANO. Stejně jako u zavádění něčeho nového, velké změny ve firmě, je zde několik rizik, která lze úspěšně kvalitní přípravou dostatečně eliminovat. Více o možných rizicích se dočtete v našem Průvodci zavedením systému, který naleznete zde.

Mezi potenciálně nejvážnější rizika patří:
- Nepřijetí nové technologie zaměstnanci
- Špatné nastavení pravidel pro využívání systému, způsobující jeho neefektivnost
- Neposkytnutí dostatečných informací realizující firmě pro kvalitní odladění systému na míru Vašim potřebám

 

Kolik nás zavedení a následný provoz ERPe bude stát?

Bez znalosti Vaší společnosti a jejich požadavků nelze určit ani předběžnou kalkulaci. Ovšem díky použití open-source systému Vás jeho zavedení vyjde několikanásobně levněji než vývoj specializovaného systému na zakázku. Náklady budoucího provozu jsou zhruba srovnatelné s konkurenčními systémy. Pokud ovšem trváte na řešení s uložením dat na vlastních serverech, náklady na zavedení budou vyšší.

 

Jsou nějaké možnosti financování?

ANO. Chápeme, že zavedení ERP systému do Vaší společnosti je nákladnou záležitostí, proto Vám nabízíme možnost rozumně rozložit financování takové investice. Bližší informace o možnostech financování naleznete zde.

 

Je potřeba nějaká speciální technika, zařízení pro využívání ERP systému ERPe?

Většinou NE. Výhodou běhu celého systému on-line je, že vy pro jeho používání potřebujete pouze připojení k internetu a zařízení s internetovým prohlížečem. Veškerá data jsou bezpečně uložena na našich serverech, které spravujeme a zajišťujeme jejich nepřetržitý provoz. Pokud ovšem chcete mít svá data i fyzicky, na vlastním serveru, u sebe, Vašim požadavkům se přizpůsobíme.

 

Jaký přesně ERP systém ERPe je používán?

V rámci produktu ERPe používáme jako základ open-source systém Dolibarr.

 

Proč právě Dolibarr?

Dolibarr je systém, který nám při interním procesu sbírání nepřeberného množství informací, vyhodnocování a neustálého zkoušení různých řešení/aplikací nejvíce vyhovoval.

 

Co je to open-source?

Open-source znamená to, že zdrojový kód aplikace/ programu, jakási duše aplikace, je poskytován zdarma. Každý si ji může zcela legálně a zdarma stáhnout, upravit podle sebe a i tyto své úpravy dále šířit, dokonce komerční, zpoplatněnou formou. Výhoda open-source tedy spočívá v nulové pořizovací ceně základu, popř. v řádově nižší pořizovací ceně rozšíření pro tuto aplikaci, než je tomu u celkově zpoplatněných aplikací.

 

Jak dlouho trvá zavedení systému do firmy?

Doba trvání zavedení ERP systému ERPe do firmy je velmi individuální záležitostí. Závisí především na následujících faktorech:
- Velikost společnosti – počet zaměstnanců, oddělení, úseků, provozů apod.
- Obor podnikání, komplikovanost Vašeho produktu 
- Rozsah úprav a ladění systému 
- Doprogramování speciálních funkcí, modulů 
- Požadavek napojení na současné systémy a přenos dat z nich

 

Je potřeba školení na používání systému ERPe?

ANO. Jelikož se jedná o systém s mnoha funkcemi a možnostmi nastavení, je v rámci implementace systému zároveň poskytováno školení na jeho obsluhu. Základní školení je půldenní s možností pozdějšího doškolení na pokročilé ovládání a správu systému.

 

Co se stane s daty při přerušení internetového spojení?

Data se pracovávají v reálném čase, tzn., že jakmile něco uložíte, hned se daná změna zapíše na zabezpečený server u nás. Případně, pokud se uložení nestihlo a došlo k výpadku před tím, provedené změny zůstávají ve vyrovnávací paměti Vašeho počítače a jakmile se podaří obnovit připojení, synchronizují se se serverem.

 

Jsou data v informačním systému ERPe dostupná i bez připojení k internetu?

Bohužel NE. Je to daň za pohodlí a nízké náklady na provoz a údržbu systému. Přístup k datům bez internetového připojení lze mít pouze u on premise řešení, kdy servery máte u sebe ve firmě a data se přednášejí po vnitropodnikových sítích.

 

end faq

DEMO vstup

banner_vyzkouejte

banner_kontakt