Tools
Login

ERP - podnikový informační systém

Firemní agenda: sklad, finance, projekty, výroba, půjčovna, kontakty, ...

You are here: Home » Zavedení ERP
Středa, 28 Zář 2022

Průvodce zavedením ERP

Tisk
seznam článků
Průvodce zavedením ERP
K promyšlení před zaváděním ERP
Výběr dodavatele informačního systému
Přípravná fáze zavádění ERP informačního systému
Zavádění ERP informačního systému
Nejčastější rizika spojená s ERP informačním systémem
Trendy v oblasti ERP informačních systémů
Všechny strany

Zavedení ERP systému do podniku se značně liší např. od instalace softwaru s kancelářskými aplikacemi typu MS Office. V případě ERP systému se jedná o komplexní činnost, která vyžaduje více vynaloženého úsilí pro svoje úspěšné a plně funkční nasazení. Následující článek by Vám měl ve stručnosti přiblížit problematiku zavedení ERP informačního systému do společnosti.

 

Výhody systému ERP

 

Než si začneme probírat postup výběru, jeho kritéria a nástrahy, pojďme si ujasnit, proč vlastně informační systém do vaší firmy zavádět. Hlavním důvodem je integrace byznys procesů a podprocesů do informačního systému. Účelem této integrace je především efektivnější dosahování stanovených cílů. Efektivity je pomocí ERP systému dosahováno mimo jiné:

 

Snížením administrativy
Eliminací duplicitních dat
Možností zeštíhlení produkčních procesů
Zefektivněním skladového hospodářství
Vzájemným provázáním agend a procesů s možností automatizace některých z nich
Centralizací údajů – okamžitě dostupné na vyžádání uživatelem
Zvýšením spokojenosti Vašich zákazníků

 

Kompletní seznam výhod, které vám přinese integrace ERP systému do podnikové struktury, naleznete zde.vyhody_systemu_small

Jak jste se mohli v tomto článku dozvědět, zavedení ERP systému je složitý proces. Ten se dá však dobře zvládnout, pokud věnujete pozornost kritickým záležitostem, popsaným výše. Odměnou za správnou implementaci je vám poté zefektivnění a zpřehlednění businessu přinášející více zákazníků spolu s vyššími zisky.
DEMO vstup

banner_vyzkouejte

banner_kontakt

Zkušenost zákazníka

„Zavedení Starteru do každodenního běhu Start Production nám výrazným způsobem zpřehlednilo průběh každodenních činností, přehled o materiálu, který se pohybuje všemožně po republice a v neposlední řadě také ulehčilo tvorbu nabídek a následných kalkulací. Agionet nám podle našich potřeb určité části systému poupravil a doplnil tak, aby přesně dělal to, co chceme.“ Karel Bezušek, jednatel Start Production, s. r. o.